Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kryptowaluty cieszą się coraz większą popularnością. Coraz więcej osób w nie inwestuje. Dziś przedstawimy Wam opis kryptowaluty Tether. Warto poznać jej historię, a także dowiedzieć się na jej temat więcej.

Czym jest Tether?

Tether inaczej USDT jest to jedna z najpopularniejszych kryptowalut, która należy do grona stable coins, czyli coinów powiązanych z konkretnym aktywem, ale w stosunku 1:1. Tether ma być powiązany z dolarem amerykańskim, a więc USD. Jak więc widzicie już sama nazwa jest bardzo podobna, gdyż Tether jest znany także pod nazwą USDT. Trzeba też wiedzieć, że jest on zbudowany w większości na blockchain bitcoina, choć mała część istnieje także w formie kontraktów. Tether powstał już w 2014 r., choć wtedy był znany pod nazwą real coin. Jego współtwórcą był Brock Pierce. Trzeba jeszcze wiedzieć, iż aktualna nazwa została już ustalona w listopadzie 2014 r. Przyczyną powstania tej kryptowaluty było umożliwienie arbitrażu pomiędzy różnego rodzaju giełdami kryptowalut, co oznacza zarabianie na różnicach cen. Sam tether miał pozwolić giełdom wprowadzić instrumenty kwotowane w ekwiwalencie dolara. Chodziło też o to, aby nie trzeba było wprowadzać kolejnych regulacji, które są wymagane przy obrocie walutami fiducjarnymi, nie trzeba więc było weryfikować klientów ani ich kont bankowych. To, co wyróżnia tę kryptowalutę, to również fakt, że nie posiada ona ograniczonej podaży. Możecie ją zakupić na giełdzie Exmo na stronie: https://exmo.com/pl/buy-tether. USD, czyli dolara amerykańskiego można szybko i łatwo wymienić na tethera, wystarczy tylko wejść na oficjalną stronę.

Dlaczego tether budzi tak wiele kontrowersji?

Tether jest jedną z tych kryptowalut, która budzi naprawdę duże kontrowersje i trzeba powiedzieć, że powodów, dlaczego tak się dzieje jest kilka. Przede wszystkim sam projekt i jego struktura jest scentralizowana. Oznacza to, że prywatna firma jest wyłącznym emitentem tych tokenów. Dodatkowo tether ma silne powiązania z zarejestrowaną na Wyspach Dziewiczych jedną z największych giełd kryptowalutowych Bitfinex. Tutaj pojawia się więc podejrzenie, iż tether prowadzi nieuczciwą konkurencję. Firma sprzedająca tethery jest posądzana także o brak transparentności. Jej dyrektorzy twierdzą, że wszystkie tokeny są zabezpieczane dolarami amerykańskimi i to w stosunku 1:1, przy czym nadal nie można znaleźć żadnego audytu finansowego na ten temat. Sytuacja nieco zmieniła się w 2018 r.,kiedy powstał raport, w którym można było przeczytać, iż firma Tether Ltd. posiada na kontach bankowych rezerwy, które odpowiadają liczbie wyemitowanych tokenów.

Gdzie trzymać tethery?

Tether jest obecny na wielu giełdach kryptowalut. Tutaj możliwości jest dużo. Trzeba pamiętać, by całego swojego kapitału nie inwestować w jedną kryptowalutę, gdyż ryzyko straty jest wtedy większe. Zdecydowanie lepiej postawić na pełną dywersyfikację portfela. Trzeba jeszcze wiedzieć, że USDT ciągle notuje niewielkie wahania. Spadki dochodziły do 88 centów, natomiast wzrosty do 1 dolata i 19 centów. W 2019 r. tether miał wyższy dzienny, ale i miesięczny wolumen ze wszystkich kryptowalut dostępnych na rynku. Przewyższył nawet bitcoina. Aktualnie tether nadal ma naprawdę wysoki wolumen obrotu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz