Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dobrze wykonana i uszczelniona instalacja hydrauliczna może posłużyć przez wiele lat, niezależnie czy jest to duży blok mieszkalny z poszczególnymi lokalami, czy dom jednorodzinny albo inny budynek przeznaczony dla firmy lub instytucji. Jednakże nawet najlepiej wykonana instalacja powinna być co jakiś czas kontrolowana i sprawdzana, czy nie występują żadne awarie, przecieki lub innego typu uszkodzenia albo nieprawidłowości w funkcjonowaniu. Instalacja hydrauliczna i kanalizacyjna przez cały czas pracuje, odprowadza wodę lub ścieki, narażona też może być na różnego rodzaju problemy związane z czynnikami zewnętrznymi.

Przyczyny uszkodzenia rur

Niestety istnieje wiele różnych czynników, które mogą wpływać na uszkodzenie rur. W przypadku kanalizacji ogromnym zagrożeniem mogą okazać się korzenie drzew, jeśli instalacja kanalizacyjna przebiega w ich pobliżu. Korzenie, gdy dojdą do rur są bezlitosne i mogą niestety szybko je uszkodzić, wrastając do środka i niszcząc ich strukturę, prowadząc do poważnej awarii. Korzenie najczęściej wślizgują się przez różnego rodzaju drobne szczeliny i nieszczelności, co skutkować może uszkodzeniem linii kanału i nieprawidłowością w odpływie.

W przypadku gdy dojdzie do tego typu uszkodzenia i w rurach wystąpi zator, może stanowić to poważny problem ze standardowym czyszczeniem kanalizacji. W takiej sytuacji najlepiej niezwłocznie jest wezwać doświadczone pogotowie hydrauliczne z Warszawy lub kanalizacyjne, które dysponuje odpowiednimi narzędziami i wiedzą w rozwiązywaniu tego typu problemów. Co w tego typu sytuacji można zrobić ? Fachowcy wykonać powinni przede wszystkim najpierw inspekcję kanalizacji. Tam gdzie nie jest możliwe obejrzenie bezpośrednie problemu, stosuje się często badanie specjalna kamera inspekcyjną, która pozwoli na odnalezienie i zweryfikowanie zaistniałego problemu. Dzięki takiemu badaniu pogotowie hydrauliczne może wykonać odpowiednie prace i naprawy pozwalające na przywróceniu do prawidłowego działania zniszczonego odcinka rur.

Zagrożenie związane z niską temperaturą

Kolejnym zagrożeniem dla rur jest niska temperatura. W miejscach gdzie rury narażone są najbardziej na zamarzanie, warto stosować odpowiednią izolację. Kiedy woda zamarza w rurze, lód rozszerza się, co zdecydowanie może spowodować pęknięcie rury. Pęknięta rura może doprowadzić do szybkiego gwałtownego zalania budynku. Izolacja rur zdecydowanie zmniejsza ryzyko zamarzania i narażenia na żywioły. Jest to więc chyba wystarczający argument za tym aby narażone rury izolować nie tylko te zewnętrzne, które prowadząc na zewnątrz budynków ale też narażone mogą być te instalacje, które znajdując się w różnego rodzaju piwnicach, magazynach i innych pomieszczeniach nieogrzewanych i narażonych na niskie temperatury. Metod izolacji jest kilka, ta najprostsza i często stosowana to użycie piankowych tulei, które stosuje się zwłaszcza w przypadku prostych i długich odcinków rur.

Szczelność połączeń rur

W niewielkich pomieszczeniach, mieszkaniach i innych lokalach, w przypadku niedługich odcinków rur, zwłaszcza tam, gdzie istnieje wiele połączeń, bardzo ważna jest także kontrola szczelności rur. Powinniśmy regularnie sprawdzać czy wszystkie połączenia rur są szczelne, czy nigdzie nie kapie woda i nic nie przecieka. W sytuacji gdy dojdzie do jakiegoś poważniejszego zatoru i woda nie odpływa, powinniśmy także powierzyć rozwiązanie problemu doświadczonemu hydraulikowi. Czasem w sytuacji małego zatoru, można spróbować zlikwidować go samodzielnie. Gdy jednak obawiamy się samodzielnej ingerencji lub zator jest poważniejszy, hydraulik to właściwa osoba, która może pomóc rozwiązać ten uciążliwy problem. W przypadku niedrożnych kanalizacji często stosuje się sprężyny mechaniczne lub elektryczne. Jedną z nowoczesnych metod udrażniania i przepychania rur kanalizacyjnych jest metoda WUKO, związana z udrażnianiem rur i likwidowaniem zatorów z zastosowaniem strumienia wody wprowadzanego do rury pod silnym ciśnieniem z pomocą specjalnej głowicy.

(artykuł sponsorowany)

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz