Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kupujemy nieruchomość, niewielką posesję w okazyjnej cenie. Jej właściciele w związku ze zmianą planów zawodowych wyjeżdżają za granicę na stałe, więc pozbywają się domu z ogrodem. Zanim się przeprowadzimy, zlecamy remont. Tak się jednak składa że poprzedni właściciele uczciwie ostrzegli nas przed wilgocią i powiedzieli jak przeprowadziliby najbliższą renowację posesji, gdyby pozostawali na miejscu. Przychylamy się więc do ich rad. Wpisujemy w wyszukiwarkę hasło „Szczecin remonty” albo rzucamy odpowiednie hasło wśród znajomych, a potem szukamy profesjonalnej firmy. Na co należy zwrócić uwagę?

Remonty z zabezpieczenie przed wodą

Każdy fachowiec z firmy oferującej w Szczecinie remonty powie nam, że w zabezpieczeniu przed wilgocią podstawą jest klej, czyli to co pośredniczy między wystrojem domu, a jego realną konstrukcją. Czy to prawda? Niektóre rozmowy warto skonsultować z jakimś specem od sprzedaży termoizolacji. Co prawda konsultant biegły w marketingu rzadko zna praktyczną stronę poruszanych przez siebie zagadnień, ale za to ma doskonałe rozeznanie w typach i kategoriach klejów oraz ich przeznaczeniu. Jeśli więc nasi fachowcy popełniają gdzieś błąd, konsultant szybko taką nieprawidłowość wyłapie.

Co nam powie konsultant

Do glazury i terakoty warto wziąć klej, który sprawdzi się zarówno we wnętrzu domu, jak i poza jego obrębem. Na przykład na ganku, albo w kontynuacji płaszczyzny posadzkowej na taras, lub patio. Osobnym tematem jest jeden klej do kamienia, gresu i klinkieru, najlepiej uelastyczniony, wszak konstrukcja budynku ustawicznie pracuje. Drugą kategorią mocowania, stanowiącą jedną z linii zabezpieczeń przed wilgocią będą elastyczne kleje do nasiąkliwych kamieni naturalnych, takich jak te które mają ozdabiać wejście. Ten sam klej znajdzie zastosowanie w przypadku szkła i białego gresu oraz oczywiście płytek. W przypadku płytek małych i średnioformatowych można go uzupełnić o dodatkowy klej – w tym wypadku szybkowiążący. Płytki wielkoformatowe oraz płyty z kamienia będą wymagać użycia kleju odkształcalnego – ten rodzaj mocowania producenci dedykują powierzchniom przenoszącym większe naprężenia, a więc również pokryciom elewacyjnym.

Szczegóły, których nie widać spod elewacji

Jakość efektu wizualnego i jego trwałość zależą od tego jak dana powierzchnia współpracuje z innymi częściami konstrukcji. Tu użycia będzie wymagać elastyczna zaprawa fugowa uszlachetniona tworzywami sztucznymi, najlepiej by była dostępna w szerokim wachlarzu kolorów. Po wyborze odpowiedniej przechodzimy do gruntowania, a więc do doboru produktów hydroizolacyjnych. Mają one szczególną wagę w przypadku remontów kuchni i łazienek, ale także przy tarasach, w pobliżu których z racji ukształtowania terenu będzie zalegać śnieg, albo z jakichś powodów gromadzić woda.

Jeśli woda już się tam dostała…

Wilgoć w domu pojawia się w różnych okolicznościach i profesjonalne firmy świadczące w Szczecinie remonty dobrze o tym wiedzą, wszak miasto zbudowano na terenach podmokłych. Mało tego, leśne otoczenie naszej aglomeracji to w znacznej mierze lasy preferujące duży stopień wilgotności, np. lasy olchowe. Czasem zdarza się, że zatrudnieni do remontu fachowcy zamiast zapobiegać dostawaniu się wody do konstrukcji muszą najpierw powalczyć ze skutkami wilgoci. W takich wypadkach przydają się żywice do iniekcji rys przewodzących wodę, które przy stykach ściana/ściana i ściana/podłoga warto dodatkowo zabezpieczyć specjalnymi, elastycznymi taśmami uszczelniającymi, albo reaktywną żywicą epoksydową do powłok uszczelniających.

Remonty w Szczecinie, a więc folia w płynie

Wszędzie tam, gdzie najpopularniejszym elementem wystroju są płytki, czyli w łazience, kuchni oraz w pobliżu kranów w ogrodzie firma której zlecamy w Szczecinie remont powinna zaproponować użycie mas uszczelniających oraz folii w płynie. Ewolucja technologiczna oddaje nam do dyspozycji na przykład preparaty na bazie żywic syntetycznych, przy których wystarczy 2-milimetrowa warstwa by zapewnić doskonałą szczelność. Ogromnym plusem jest to, że folie w płynie można stosować różnych podłożach. Masy uszczelniające poza tym, że powinny być odporne na upływ czasu, dobrze by nie zawierały rozpuszczalników, czyli były przyjazne dla środowiska.

Miejsca szczególnej uwagi

Analizując możliwości przeprowadzenia w Szczecinie remontu należy pamiętać, że wilgoć to także zawartość wody w atmosferze, czyli zagrożenie dla elementów poza obrysem budynku takich jak balkony i tarasy. Są one luką w zabezpieczeniu domu przed wilgocią ponieważ o ile elewacja każdego domu bywa przynajmniej częściowo zabezpieczona przed przenikaniem wody, o tyle dodatkowe elementy potrafią ujść uwagi podczas planowania prac budowlanych.

Konieczność a wiarygodność

Można oczywiście zapytać, co się stanie, jeśli odpuścimy sobie tę hydroizolację. No cóż, życie obfituje w niespodzianki oraz sytuacje niemożliwe do przewidzenia, takie jak zalania przez sąsiadów, czy choćby pomysły najmłodszych. A pozwolić przeniknąć wilgoci w głąb dowolnej konstrukcji to pozwolić na procesy korozji biologicznej, groźnej dla stanu każdego obiektu oraz zdrowia przebywających w nim osób. Wystarczy zapytać o to dowolną firmę budowlaną, a specjaliści potwierdzą, że pleśń, grzyby i inwazje insektów są efektem braku hydroizolacji albo jej nieprawidłowego położenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz