W dzisiejszych czasach dzięki rozwojowi technologii bardzo popularne stały się operacje plastyczne, takie jak plastyka powiek. Pozwalają one nie tylko zadbać o walory estetyczne, ale także zdrowotne. Ogromna część społeczeństwa w pewnym wieku zaczyna mieć problemy z tym rejonem twarzy. Wiążą się z nimi nie tylko kłopoty z gorszym wyglądem, ale także problemy z mniejszym polem widzenia powodowanym faktem, że skóra powiek zaczyna częściowo przykrywać gałkę oczną. Tak zwana opadająca powieka może mieć różne stadia i rozwijać się stopniowo. Chcąc pozbyć się kłopotu, niezależnie czy ze względów wizualnych, czy zdrowotnych, można to zrobić w dowolnym czasie. Doświadczony lekarz określi, czy jest to niezbędne.
Plastyka powiek – jak się to wykonuje?
Problem z opadającą powieką można rozwiązać tylko chirurgicznie. Lifting powiek wykonuje się poprzez nacięcie skóry i usunięciu jej fragmentu, by nadać skórze w tym miejscu większej sprężystości. Niekiedy usuwa się także trochę zgromadzonego tłuszczu, jeśli jest go zbyt dużo w stosunku do ilości usuniętej skóry. Taki zabieg można powtarzać co kilka lat, jednak zazwyczaj nie jest to konieczne, o ile dba się o skórę. Efekty zabiegu są na tyle dobre, że skóra w danym miejscu wygląda na o wiele lat młodszą.
Czy lifting powiek jest niebezpieczny?
Ze względu na technikę wykonywania zabiegu, jakim jest lifting powiek, nie jest to niebezpieczny zabieg. Plastyka powiek jest mało inwazyjna i polega jedynie na nacięciu niewielkiego fragmentu skóry. Nie powoduje to zagrożenia dla samego oka, o ile zabieg jest wykonywany przez doświadczonego lekarza. Powikłania po zabiegu mogą wystąpić jedynie teoretycznie, gdyż skóra goi się dość szybko i nie ma tu wielu miejsc do popełnienia błędów. Podniesienie powieki nie jest też bolesne, gdyż wykonuje się je w znieczuleniu, a okres rekonwalescencji jest dość krótki. Szwy usuwane są już po około tygodniu, a po 10 dniach skóra jest już zazwyczaj zagojona.