Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Szczecin jest dużym miastem, na obszarze którego pracuje i mieszka sporo osób, które korzystają z wielu typów pojazdów mechanicznych. Posiadanie własnego auta to spore udogodnienie, ponieważ pozwala na zachowanie niezależności, jeśli chodzi o rozkłady jazdy komunikacji miejskiej. Nie trzeba również prosić rodziny i znajomych posiadających auta o przysługę. Oczywiście posiadanie samochodu to również pewne obowiązki. Dodatkowo nawet najlepiej zadbane auto może ulec awarii.

Postępowanie na wypadek awarii auta w Szczecinie

Podstawą w sytuacji nagłej awarii jest zachowanie zimnej krwi. Nerwowe i nieprzemyślane działania mogą bowiem doprowadzić do błędów, które jeszcze bardziej będą komplikować sytuację. Warto o tym pamiętać.

W miarę możliwości, trzeba zjechać autem na pobocze lub parking albo w inne miejsce z dala od ruchu drogowego. Jeśli auto zostało unieruchomione, wówczas jedyną opcją jest włączenie świateł awaryjnych i umieszczenie za autem trójkąta ostrzegawczego (na terenie zabudowanym trójkąt trzeba umieścić od razu za pojazdem). Odległość trójkąta od pojazdu nie powinna być większa niż 1 metr.

Dopiero po takim oznakowaniu i zabezpieczeniu pojazdu, można wezwać firmę zajmującą się pomocą drogową. Przykładem może być usługodawca, taki jak https://www.holuje.pl/pomoc-drogowa-szczecin/.

Podstawowe informacje na temat porządnych pomocy drogowych

Nie wszyscy dysponują częściami, narzędziami oraz wiedzą i umiejętnościami pozwalającymi na samodzielną naprawę pojazdu na trasie. Dobrą wiadomością jest to, że na obszarze Szczecina działalność prowadzą liczne pomoce drogowe oferujące skuteczną pomoc klientom. Fachowe firmy są w stanie udzielić kompleksowego wsparcia obejmującego następujące usługi:

  1. holowanie samochodów do klienta lub warsztatu (albo w inne wyznaczone miejsce),

  2. odpompowanie paliwa, które zostało źle zatankowane,

  3. przywiezienie paliwa, w przypadku jego braku,

  4. wymiana i naprawa kół w terenie,

  5. awaryjne uruchamianie pojazdów (np. po rozładowaniu akumulatora w mrozie),

  6. drobne naprawy różnych usterek na trasie (bez potrzeby holowania),

  7. awaryjne otwieranie pojazdów (z zatrzaśniętymi kluczykami albo uszkodzonymi zamkami).

Te oraz pozostałe usługi są realizowane przez wyspecjalizowane firmy, w których pracują fachowcy mogący się pochwalić wysokimi kwalifikacjami. Wykorzystują oni nowoczesne wyposażenie. Większość porządnych pomocy drogowych realizuje usługi 24/7 przez cały rok. Można więc liczyć na ich wsparcie o każdej porze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz