Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Medycyna estetyczna to dziedzina, która ma coraz więcej do zaoferowania swoim klientom. Różnorodne zabiegi sprawiają, że bez trudu znajdziesz rozwiązanie na każdy problem. Jedną z naszych propozycji jest radiofrekwencja mikroigłowa. Na czym polega ten zabieg? Kto może z niego skorzystać i jakich efektów może oczekiwać? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego dzisiejszego artykułu!

Radiofrekwencja mikroigłowa – czym jest ten zabieg?

Radiofrekwencja mikroigłowa nazywana jest także termoliftingiem. Jest to jedna z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych metod wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Stanowi połączenie dwóch technik zabiegowych: radiofrekwencji oraz mikronakłuwania skóry. Służy głównie do zmniejszania skutków starzenia się skóry, przywrócenia jej elastyczności, redukcji zmarszczek i bruzd. Może przynieść również efekty w postaci ujędrnienia skóry nie tylko na twarzy, lecz także na całym ciele. Z tego powodu chętnie korzystają z niej kobiety po ciążach oraz te osoby, które w krótkim czasie straciły sporo kilogramów. Radiofrekwencja mikroigłowa jest pomocna także w redukcji cieni pod oczami, rozszerzonych porów, usuwaniu blizn po trądziku i innych chorobach skórnych.

Jak przebiega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Pytanie to zadaje sobie wiele osób, które po raz pierwszy decydują się na ten rodzaj zabiegu. Jak się okazuje, wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym powierzchniowym. Specjalista ustala głębokość, na jaką będą wysuwane mikroigiełki, a także natężenie prądu o częstotliwości fal radiowych. Dla każdego pacjenta przygotowywana jest osobna sterylna głowica wyposażona w mikroigły, która zakładana jest na rękojeść urządzenia. Zadaniem lekarza jest przykładanie głowicy do wybranych obszarów ciała lub twarzy pacjenta. Mikroigły wnikają w jego skórę, przez co możliwe jest odczuwanie delikatnego ukłucia i rozchodzącego się ciepła.

Jak przygotować się do zabiegu?

Kiedy już wiesz, jak wygląda zabieg i czego możesz się po nim spodziewać, chcemy podpowiedzieć, jak się do niego przygotować. Na 5 dni przed zabiegiem należy odstawić niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak np. aspiryna czy ibuprofen. W dniu, w którym masz zaplanowaną wizytę w klinice, unikaj wahań temperatury. Nie korzystaj także z takich miejsc jak sauna, solarium czy łaźnia parowa. Unikaj również ekspozycji na słońce. W dniu zabiegu staraj się nie wykonywać czynności, które mogłyby nieść ryzyko zainfekowania obszaru zabiegowego.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz